CZ EN RU

NOVINKY

21.04.2020
Expedice vysokotlakého separátoru do Litvínova
Dnes společnost ZVU STROJÍRNY, a.s. úspěšně expedovala 230-ti tunový vysokotlaký separátor s vnitřním nerezovým návarem pro společnost CB&I s.r.o. Brno. Koncovým zákazníkem je Rafinérie Unipetrol RPA, s.r.o., Litvínov a separátor bude souáčstí nové hydrokrakovací jednotky. Aparát bude cestovat z Hradce Králové do Litvínova 8 dnů. Z důvodu nadměrné váhy ho čekají během cesty 3 překládky na jiný podvalník. Jelikož má separátor tloušťku stěny 219 mm, obdržel pracovní přezdívku „tlustokožec“. Jedná se o tlakovou nádobu s největší tloušťkou stěny a nejvyšší hmotností, která byla za novodobé historie ZVU vyrobena.
Detail >>
26.09.2019
Den otevřených dveří ve strojírnách se vydařil!
Minulou sobotu navštívilo ZVU STROJÍRNY téměř 1000 lidí, kteří měli možnost nahlédnout do výrobních prostor společnosti, podívat se na nové měřící přístroje, které firma zakoupila za výrazné podpory dotací a prohlédnout si bývalý kryt civilní obrany. Svou návštěvou nás poctil i Dominik kardinál Duka, 36. arcibiskup pražský a královéhradecký rodák. Hudba hrála, lidé se bavili, děti řádily, pivo teklo proudem, zkrátka každý si den ve strojírnách užil po svém:-) Děkujeme za Vaši návštěvu! Foto zde: https://www.zonerama.com/KdefondyEUpomahaji/Album/5629650
Detail >>
27.08.2019
Expedice kolektorů do indické rafinérie
V pondělí 26.8.2019 proběhla expedice 2 potrubí (kolektorů) opatřených žáruvzdornou vyzdívkou o celkové hmotnosti 90 tun. Tyto kolektory spolu s naší další dodávkou (2 paralelních reformerů) zefektivní výrobu vodíku v indické rafinérii. ZVU Strojírny dodržely náročné požadavky na kvalitu – především rozměrové tolerance dané nutností připojit vstupy do zařízení ke stávajícím pecím s milimetrovou přesností.
Detail >>
21.08.2019
Den otevřených dveří v ZVU STROJÍRNY, a.s.
V sobotu 21. září se v naší firmě uskuteční Den otevřených dveří. Protože jsme v minulých letech čerpali evropské dotace na vybavení materiálové zkušebny modernějšími stroji, oslovilo nás Eurocentrum Hradec Králové, zda nechceme tuto akci zorganizovat. A protože v letošním roce slaví ZVU 150. výročí od svého založení, připadalo nám to jako dobrý nápad. Všichni jste srdečně zváni, vezměte své rodinné příslušníky, přátele, kamarády a hlavně děti a přijďte se s nimi podívat, jak to u nás vypadá a co u nás vyrábíme. Lákadlem může být nejen prohlídka výrobního provozu, ale i unikátního retro krytu CO. A navíc svou účast přislíbil na odpoledne i bývalý učeň a zaměstnanec generálních opraven, dnes arcibiskup pražský a primas český Dominik kardinál Duka, hradecký rodák! Pan kardinál projevil zájem potkat se s bývalými kolegy z GO! Jste jedním z nich? Nebo Váš tatínek, strýc či dědeček? Rozhoďte sítě, oslovte příbuzné a známé, kteří tu v letech 1960 – 1965 pracovali a pozvěte je na přátelské setkání s bývalým kolegou. Pro děti bude připravena řada atrakcí, chybět nebudou ani stánky s občerstvením. !!! PŘIJĎTE SI TO V SOBOTU 21.9. UŽÍT S NÁMI !!! Den otevřených dveří v ZVU STROJÍRNY se bude konat od 10 do 17 hod. !!! TĚŠÍME SE NA VÁS !!!​ Registrace na akci zde: www.DotaceEu.cz/DOD
Detail >>
18.07.2019
Svařování v ZVU STROJÍRNY, a.s.
Svařování má v ZVUS velmi dlouhou tradici, používáme u nás nejmodernější metody. V současné době jsou některé projekty svařovány v tloušťce 3 - 220 mm a materiály pocházejí z běžné uhlíkové oceli, přes nerezové materiály až po speciální materiály, jako je titan. Nejrozšířenějšími metodami v ZVUS je svařování elektrickým obloukem (SAW), což je velmi efektivní s minimálními svarovými vadami. Další způsoby svařování v ZVUS jsou svařování metodou PAW (plazmový oblouk) a mechanické svařování trubkových svazků na tepelných výměnících. Jako jeden z mála výrobců jsme schopni strojně svařovat nerezové svary na částech nádob z uhlíkové oceli (dna, pláště).
Detail >>
15.07.2019
Dodávka stáčecích tanků do Pivovaru Šariš
Ve dnech 3. – 8.7.2019 proběhla v pivovaru Šariš (člen ASAHI Group) montáž dvou nerezových stáčecích tanků neboli BBT (z angl. Bright beer tank – tank na hotové přefiltrované pivo připravené na stočení do lahví/plechovek/sudů), které vyrobila a dodala naše společnost. S vnitřním průměrem 3,3 metrů a celkovou výškou cca 13,5 metru pojme každý tank 750 hl piva. Dodávka zahrnovala nejenom samotné tanky, ale i pochozí lávky a schodiště včetně jejich montáže.
Detail >>
01.07.2019
Dodávka potrubí se žáruvzdornou vyzdívkou
V červnu 2019 dodala naše společnost ZVU Strojírny pro konečného zákazníka v Saúdské Arábii 250t potrubí se žáruvzdornou vyzdívkou. Tento projekt byl velmi náročný jak z hlediska objemu práce, velmi přísných požadavků na kvalitu, tak i krátké dodací lhůty. Jsme velmi hrdí na to, že jsme projekt realizovali včas a že jsme splnili všechna opatření v oblasti kvality.
Detail >>
20.06.2019
Expedice přetlačného tanku do pivovaru Radegast Nošovice
V pondělí 10. 6. 2019 jsme úspěšně expedovali BBT "double decker" - dvojče přetlačného tanku na pivo do pivovaru Radegast v Nošovicích. Svou velikostí bylo BBT i na silnici nepřehlédnutelný. ​Objem spodního tanku je 2000hl, objem horního 700hl. Vnitřní průměr tanků je 4000mm, vnější průměr vč. izolace je 4300mm. Celková délka tanku je 30,5 metru. BBT tank doplňuje původní dodávku 4 ks přetlačných tanků stejné velikosti z roku 1994. Společně s dodávkou 2ks přetlačných tanků o objemu 700hl do pivovaru Šariš na Slovensku je tato dodávku pro ZVU STROJÍRNY, a.s. významnou v rámci spolupráce s nadnárodní pivovarskou skupinou ASAHI.
Detail >>
03.06.2019
Výroba titanových zařízení v ZVU STROJÍRNY
ZVU STROJÍRNY jsou tradičním dodavatelem zařízení do chemického a petrochemického průmyslu, kde jsou často požadována zařízení, která musí vydržet pracovat v agresivním prostředí, při vysoké teplotě a tlaku. Z tohoto důvodu se často na konstrukci těchto zařízení používá titan nebo titanové slitiny. Titan je lehký a velmi odolný kov, který splňuje ty nejnáročnější požadavky. Jeho zpracování, a to především sváření vyžaduje sofistikované postupy a velmi čisté prostředí. ZVU STROJÍRNY v minulém roce modernizovali takzvané „titanové pracoviště“ kde probíhá výroba aparátu z titanu a nerezových ocelí. Za posledních šest měsíců jsme vyrobili a kontrahovali několik aparátů z titanu. Především jsme hrdí na výrobu dvou velkých celotitanových kolon určených pro čištění koksárenských plynů v největší české huti v České republice (ArcelorMittal). V současné době dokončujeme výrobu speciálního výměníku do výroby kyseliny dusičné, kde jsou použity titanové trubky a titanem plátované trubkovnice. Na začátku léta 2019 začneme s výrobou dvou 75 tunových titanových parních kondenzátorů pro elektrárnu v Indonésii.
Detail >>
20.12.2018
PF 2019
Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví a hodně pracovních i osobních úspěchů. Děkujeme Vám za spolupráci v roce 2018 a těšíme se na další úspěšnou spolupráci v nadcházejícím roce 2019! ZVU STROJÍRNY, a.s.
Detail >>
18.09.2018
Pozvánka na veletrh BrauBeviale 2018
Ve dnech 13. – 15. listopadu 2018 se naše společnost zúčastní jako spoluvystavovatel mezinárodního veletrhu BrauBeviale 2018 v Norimberku. Najdete nás v hale 9, stánek č. 9-210. Těšíme se na Vaši návštěvu!
Detail >>
10.05.2018
ZVU STROJÍRNY, a.s. dodala 24 kusů ležáckých tanků pro Budějovický Budvar
ZVU STROJÍRNY vyrobily celkem 24 tanků o objemu 2100 hektolitrů a deset 244 hektolitrových tanků pro pivovar Budějovický Budvar, který rozšiřuje své výrobní kapacity pro dozrávání piva. Více o expedici a montáži prvních dvou 14 metrů dlouhých tanků se dočtete např. na zpravodajském portále iDNES.cz. https://budejovice.idnes.cz/budejovicky-budvar-tanky-sklep-d31-/budejovice-zpravy.aspx?c=A180510_095729_budejovice-zpravy_epkub
Detail >>
28.03.2018
Napsali o nás...
Časopis KONSTRUKCE leden-únor 2018 zveřejnil dne 28.3.2018 článek a rozhovor s generálním ředitelem ZVU STROJÍRNY, a.s. ing. Lumírem Al-Dabaghem na téma: „Robotické nahrazení svářeče u našich aparátů pro nejbližší budoucnost nevidím jako možné“. Přečíst článek: http://www.konstrukce.cz/clanek/roboticke-nahrazeni-svarece-u-nasich-aparatu-pro-nejblizsi-budoucnost-nevidim-jako-mozne/
Detail >>
10.01.2018
ZVU STROJÍRNY DODÁ 7 KOLON DO ROPNÉ RAFINERIE V IRÁKU
Hradec Králové (9. ledna 2018) – Společnost ZVU STROJÍRNY, významný tradiční český dodavatel zařízení a technologií pro chemický, potravinářský a energetický průmysl a člen SAFICHEM GROUP, přední průmyslové skupiny, expeduje 145t těžkou kolonu z Hradce do Mělníka, jako součást  dodávky sedmi (7) kolon do ropné rafinérie ve městě Basra v Iráku. Celková hodnota dílčí části kontraktu činí 82,5 mil. Kč. ZVU STROJÍRNY dodají do iráckého města Basra sedm absorpčních kolon určených pro rozšíření ropné rafinerie  o jednotku destilace. Konečným uživatelem zařízení společnosti ZVU STROJÍRNY je státní společnost  South Refineries Company, Basrah. Jedná se o soustavu kolon, výměníků a nádrží  pro rozšíření rafinerie Basrah ,kterou formou dodávky na klíč dodává Technoexport a.s. ve spolupráci se společností Prokop Engineering Brno a Chemoprojekt a.s.  Dnes je expedována první a zároveň největší z kolon označována jako 4-C01, jejíž vnitřní průměr činí 4,8 m, celková výška dosahuje 42 metrů a hmotnost je 145 tun. Kolona je vyrobena ze speciálního plátovaného plechu, kdy vnější strana je tvořena uhlíkovou ocelí a vnitřní stranu tvoří 2 mm silná vrstva nerezového plechu. Výroba této kolony trvala 9 měsíců. Vzhledem k velikosti musí být transportována ve dvou dílech a jako nadrozměr bude po celé trase transportu z Hradce Králové do Mělníka platit zvláštní dopravní režim, včetně přerušení elektřiny v místech kde vysoké napětí křižuje trasu  transportu. Současně se zmíněnou kolonou jsou samostatně expedovány další 2 nadrozměrné absorbéry. V následujících týdnech dojde expedici zbývající části projektu. Celková zakázka sestává z více jak 40 tlakových nádob.     „Dodávka technicky náročných absorpčních jednotek pro irácké rafinerie je skvělým příkladem, že v České republice jsme schopni navrhnout, vyrobit a zprovoznit zařízení světové kvality. Význam této obří kolony pro irácký průmysl dokumentuje i osobní návštěva iráckého náměstka pro ropu pana Fayadha Hassana Nimi v našem závodě před několika měsíci“, řekl Lumír Al-Dabagh, generální ředitel ZVU STROJÍRNY, a.s.   Transport nádob z Hradce Králové probíhá v první fázi po silniční komunikaci do říčního přístavu v Mělníku, kde se náklad přeloží na dopravní loď a po řece putuje do Hamburku, kde bude přeložena na zaoceánskou loď směřující s nákladem do iráckého přístavu Um Qasr. Cesta z Hradce až k odběrateli zabere zhruba  dva měsíce. Pro více informací kontaktujte prosím:​ Karolína Vejrychová, karolina.vejrychova@zvustrojirny.cz, 604 337 850 Odkaz na reportáž ČT24 ze dne 9.1.2018 - regionální zpravodajství: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/218411000140109-udalosti-v-regionech/obsah/592706-ctyricet-metru-dlouha-pres-sest-metru-siroka-a-temer-osm-metru-vysoka
Detail >>
18.10.2017
Tisková zpráva
TISKOVÁ ZPRÁVA Královéhradecký závod ZVU STROJÍRNY, a.s. navštívila delegace zástupců petrochemického průmyslu Irácké republiky vedená náměstkem ministra pro ropu.  Předmětem návštěvy bylo rozšíření spolupráce českých firem na obnově petrochemického průmyslu Irácké republiky.   Irácká delegace, kterou vedl pan Fayadh Hassan Nima, náměstek iráckého ministra pro ropu, přijela do ČR na pozvání ministra průmyslu a obchodu České republiky, pana Jiřího Havlíčka. Náměstka ministra doprovázel generální ředitel společnosti North Rafineries Company, pan Qasim Abdul Rehman, generální ředitel South Rafineries Company, pan Husam Wali a generální ředitel státní společnosti Heesco, pan Anmar Alfulfulee. Delegace navštívila strojírenský závod ZVU STROJÍRNY, který dokončuje významnou zakázku pro společnost South Rafineries Company. ZVU STROJÍRNY dodají do rafinérie v Bastře soustavu kolon, výměníků a kotelen. „Dodávka technicky náročných absorpčních jednotek pro irácké rafinerie je skvělým příkladem, že v České republice jsme schopni navrhnout, vyrobit a zprovoznit zařízení světové kvality. Jsem rád, že ZVU STROJÍRNY můžou být dobrým příkladem výroby s vysokou přidanou hodnotou“, řekl Lumír Al-Dabagh, generální ředitel ZVU STROJÍRNY, a.s.    Rafinérie ve městě Basra na jihu Iráku, kterou provozuje státní irácká společnost South Rafineries Company, je jedna z nejdéle fungujících rafinerií v Iráku. Rafinerie patří k páteřním průmyslovým komplexům iráckého ministerstva pro ropu, které zodpovídá za produkci benzínu, petroleje, lehkého topného oleje, nafty, lodního topného oleje, LPG a leteckého paliva.   ZVU STROJÍRNY, a. s. je moderní česká společnost s více než 145letou tradicí strojírenské výroby. Vyrábí zařízení pro chemický, petrochemický, farmaceutický a potravinářský průmysl, pro klasické i jaderné elektrárny a příbuzné obory. Vyrábí a dodává kompletní technologická zařízení pivovarů a cukrovarů a zajišťuje i veškeré další činnosti vedoucí k předání investičního celku na klíč. Společnost ZVU STROJÍRNY, a.s. patří do přední průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP. www.zvustrojirny.cz SAFICHEM GROUP je skupina společností působící ve sféře inženýringu v chemickém, petrochemickém a vodohospodářském průmyslu, ve strojírenském a farmaceutickém průmyslu, v oblasti obnovitelných zdrojů a v oboru realit. Prostřednictvím svých členů vyvíjí obchodní aktivity na všech kontinentech. SAFICHEM GROUP má ústředí v Curychu, ve Švýcarsku. Společnosti náležící do skupiny SAFICHEM GROUP mají sídla v Evropské unii a zaměstnávají okolo 1 400 zaměstnanců. www.safichemgroup.com   V Hradci Králové 16. 10. 2017 Pro více informací kontaktujte prosím: Karolína Vejrychová, karolina.vejrychova@zvustrojirny.cz, tel. 604 337 850
Detail >>
05.10.2017
ZVU STROJÍRNY - dodavatel pivovarské technologie již více než 100 let
Společnost ZVU STROJÍRNY je dodavatelem pivovarské technologie po více než 100 let a její pivovarská zařízení jsou v provozu na více než 200 místech po celém světě. Referenční pivovary realizované ve spolupráci se svou dceřinou společností DIO HRADEC KRÁLOVÉ, která zajišťuje projektovou činnost, si můžete prohlédnout zde 
Detail >>
02.10.2017
Hydrogenační reaktor úctyhodných rozměrů
Další výrobek úctyhodných rozměrů míří z výroby ZVU STROJÍREN k zákazníkovi na Ukrajinu - hydrogenační reaktor měří 12 metrů a váží 114 tun.
Detail >>
21.09.2017
DRINKTEC 2017
Minulý týden se naše společnost účastnila jako vystavovatel světového veletrhu Drinktec, představující nejvýznamnější inovační a investiční platformu na světě. V letošním 18. ročníku padl rekord v počtu návštěvníků, kterých sčítalo více než 76 000. Rovněž počet vystavovatelů dosáhl rekordního čísla 1 749, a to z 80 zemí. Veletrh Drinktec představuje již 66 let hlavní místo setkání největších představitelů z oblasti nápojové techniky a technologií Liquid Food na mezinárodní úrovni.
Detail >>
25.05.2017
Poslední expedice do Litvínova
Dnes opustil brány ZVU STROJÍREN poslední výrobek kompletující výstavbu nové linky vyrábějící polyetylén. V řadě šestým výrobkem pro Unipetrol je odpadní nádrž reaktoru vážící 85 tun a měřící téměř 13,5 metrů. Nová jednotka produkující vysokohustotní polyetylén bude patřit mezi nejmodernější jednotky tohoto typu v Evropě a její výrobní kapacita bude činit 270 tis. tun polyetylénu za rok. Celková výrobní kapacita Unipetrolu tak vzroste na 470 tis. tun polyetylénu ročně.
Detail >>
22.05.2017
Expedice tlakové nádoby do Litvínova
Další výrobek ZVU STROJÍREN dorazil z Hradce do Litvínova. Tlaková nádoba o průměru 6 metrů, délce 7,5 metrů a hmotnosti 42 tun je již předposledním výrobkem, který tvoří součást projektu pro Unipetrol.
Detail >>
17.05.2017
Další expedice do Unipetrolu
V pořadí třetí a čtvrtý výrobek z celkových šesti je již z výroby ZVU STROJÍREN na svém místě v Unipetrolu, kde se tak kompletuje vybavení linky na výrobu polyethylenu. Čistička plynu měří necelých 27 metrů a váží 34 tun. Čtvrtou dodanou nádobou o hmotnosti 27 tun je vysokotlaký separátor.
Detail >>
05.04.2017
Další expedice do Litvínova
Do Unipetrolu míří ze ZVU STROJÍREN další nádoba. Nádrž o celkové hmotnosti 70 tun, délce 14,4 metrů, šířce 5,4 metrů a výšce 5,5 metrů se z Hradce Králové do Litvínova vydala dnes ráno. Jedná se zatím o druhou ze šesti nádob na výrobu vysokohustotního polyetylenu, které naše společnost pro Unipetrol dodává.
Detail >>
28.03.2017
Expedice Degasseru do Litvínova
Ze ZVU STROJÍREN byl dnes odpoledne expedován další nadrozměrný výrobek, který putuje z Hradce do Unipetrolu Litvínov. Jedná se o odplyňovací nádobu, tzv. degasser pro linku na výrobu polyethylenu. Degasser váží přes 100 tun, měří 30 metrů, a jeho výška a šířka přesahují 5 metrů.
Detail >>
23.03.2017
Gruzie 6
Pivo už se vaří!
Detail >>
16.03.2017
Expedice zásobníku do Běloruska
V pátek 17.3.2017 odjíždí z výrobního závodu ZVU STROJÍRNY a.s. v Hradci Králové ZÁSOBNÍK NASYCENÉHO AMINU V-601, což je válcová ležatá nádoba s vnitřním průměrem 5,2m, délka je cca 22m, šířka a výška cca 6m, zásobník váží 105 tun, a kapacita činí 420 m3.   Z Mělníku popluje zásobník po Labi do Hamburku, odkud povede jeho cesta po moři do Litvy do přístavu Klaipeda, kde bude přeložen a bude pokračovat po silnici do Běloruska k odběrateli, kterým je běloruská chemicko-technologická společnost. Transport výrobku z Hradce do Běloruska potrvá cca měsíc.   Tento zásobník je jedinou částí tohoto kontraktu. Nicméně koncem roku 2017 by se měl expedovat další nadrozměrný výrobek pro stejného zákazníka. Jedná se o 2 sestavy dvou aparátů + 1 výměník, které jsou určeny do stejného projektu jako zásobník V-601.   Běloruská společnost patří mezi naše stěžejní zákazníky, v minulosti jsme dodávali různé trubkové svazky do výměníků tepla, menší nádrže, v loňském roce jsme expedovali kolonu K-351N (průměr cca 4m, délka cca 41m), která se sestavovala až na montáži při odstávce zařízení.
Detail >>
20.02.2017
Expedice kolony
Společnost ZVU STROJÍRNY vyrobila a na konci roku 2016 vyexpedovala výrobek úctyhodných rozměrů - absorpční kolonu, která měří 55.6 m, v průměru má 4.4 m a váží 290 t. Kolona je stěžejním aparátem v procesu výroby kyseliny dusičné a uvnitř se nachází celkem 55 speciálních pater, které proces absorpce kyseliny dusičné zajišťují. Z důvodu přepravy takto rozměrného výrobku musela být kolona vyráběna ze dvou dílů, které byly samostatně dopraveny do říčního přístavu v Mělníku. Tam se kolona před transportem po řece svařila do projektované délky a provedla se úřední tlaková zkouška celého výrobku. Kolona včetně příslušenství byla naložena na dopravní loď o přepravních rozměrech 7 x 7 x 58 m, na níž putovala do přístavu v Hamburgu. Tam byla přeložena na zaoceánskou loď směřující do indického přístavu. Na místo dorazila 13. 2. 2017.
Detail >>
31.01.2017
Gruzie 5
Na stavbě pivovaru v Gruzii nastaly před vánočními svátky, když teploty klesly hluboko pod nulu, perné chvíle. Počasí již však trochu polevilo a stavba pivovaru se blíží zdárně do finále. Probíhají tlakové zkoušky zařízení a potrubí, a začala tvrdá práce s přípravou na zkoušky komplexní. Architektonické řešení pivovaru zaslouží též pochvalu, je to práce projektantů z DIO HK a celého realizačního týmu ZVUS. Termín prvního vaření piva se rychle blíží a všem už se tak začínají sbíhat po tvrdé práci sliny na první ochutnávky.
Detail >>
20.12.2016
PF 2017
Detail >>
16.12.2016
Gruzie 4
Pivovar Tsilkani, Gruzie. Stavba pivovaru, i přes zdravotní komplikace jednoho z členů party, zdárně pokračuje. Rozpracovanost vnějšího pláště stavby k 16.12. 2016.
Detail >>
15.11.2016
VELETRH BRAU BEVIALE
Společnost ZVU STROJÍRNY a.s. se ve dnech 8. - 10.listopadu 2016 účastnila jako vystavovatel na veletrhu BRAU BEVIALE v Norimberku.
Detail >>
07.11.2016
VELETRH POWER-GEN
Společnost ZVU STROJÍRNY a.s. se ve dnech 25. - 27.října 2016 účastnila jako vystavovatel na veletrhu POWER-GEN v Moskvě.
Detail >>
03.11.2016
Veletrh Brau Beviale, Norimberk
    Rádi bychom Vás pozvali k návštěvě mezinárodního veletrhu nápojového průmyslu a výrobních technologií Brau Beviale 2016. Těšíme se na Vás na našem stánku číslo 538 v hale 7 ve dnech 8. - 10. listopadu 2016 v Norimberku.
Detail >>
18.10.2016
Movember
Společnost ZVU STROJÍRNY, a.s. se zapojuje do iniciativy MOVEMBER na podporu zdraví mužů! Nadace Movember Foundation je celosvětová charitativní organizace, jejímž cílem je šťastnější, zdravější a delší život. Od roku 2003 se k tomuto zdravotnímu hnutí připojily milióny lidí. Vybrané prostředky jsou investovány do boje proti rakovině prostaty, rakovině varlat, proti nedostatku pohybu a na podporu psychického zdraví. Zapojte se i Vy do letošního Movemberu! Zaregistrujte se do týmu ZVU STROJÍREN, a.s. na https://cz.movember.com/register, nebo přispějte do naší sbírky na stránkách http://moteam.co/zvu-strojirny-a-s! Děkujeme za podporu! J
Detail >>
01.09.2016
Vyhlášení referenda o novém pivovaru
Detail >>
31.08.2016
Příměstký tábor
Letošní léto si mohly děti našich zaměstnanců zpříjemnit na příměstském táboře. Příspěvek na tento tábor je jedním z benefitů, které ZVU STROJÍRNY poskytují svým pracovníkům. Více fotografií na: https://www.facebook.com/centrumandragogiky.cz/photos/?tab=album&album_id=1147267442014965  
Detail >>
31.08.2016
Pivovar Tsilkani - Gruzie 3
Výstavba pivovaru v oblasti Tsikani v Gruzii postupuje rychlým tempem kupředu - fotografie přípravy stavby k 6.6.2016 vs skutečný stav ke dni 23.8.2016.
Detail >>
23.08.2016
Sokolovská uhelná
Tento týden byla pro společnost Sokolovská uhelná dokončena výroba tří kusů popelových výpustí určených do zpracovatelské části v obci Vřesová. Celková hmotnost aparátů je 18.900 kg.
Detail >>
15.08.2016
Pivovar Tsilkani - Gruzie 2
V minulém příspěvku jsme Vám přinesli informaci o přípravě prostoru pro umístění našeho zařízení pro nový pivovar v oblasti Tsilkani v Gruzii. Prostor pro realizaci výstavby pivovaru je připraven a na místo již dorazily tanky, které jsou za dozoru našich pracovníků usazovány na své místo.
Detail >>
07.08.2016
Hradecký pivovar
Naše společnost ZVU STROJÍRNY byla oslovena k výstavbě nového pivovaru v Hradci Králové. Dosud jediný pivovar v Hradci Králové by měl vyrůst na Velkém náměstí a prvně uvařeným pivem mají v plánu investoři přiťuknout si příští rok na podzim. Více informací o tomto pivovarnickém plánu přináší Hradecký deník : http://hradecky.denik.cz/…/posveti-hradecaci-novy-pivovar-2….
Detail >>
04.08.2016
Pivovar Tsilkani - Gruzie
Sledujte spolu s námi postup prací na projektu výstavby pivovaru o ročním výstavu 250 000 hl ročně v Gruzii, v oblasti Tsilkani. Na staveništi v tuto chvíli probíhají dokončovací práce na přípravě prostoru pro uložení CKT (cylindrokónických kvasných tanků), které jsou již připraveny v našich dílnách k transportu.
Detail >>
14.07.2016
Reaktor
Dne 13.7. byla úspěšně dokončena výroba reaktoru pro německou společnost Schmidtsche Schack patřící do skupiny ARVOS Group. Reaktor o celkové váze 51 t a délce 14 metrů je určen pro projekt v Ruské federaci.
Detail >>
01.06.2016
Generální ředitel
Společnost ZVU STROJÍRNY s potěšením oznamuje, že na místo generálního ředitele jmenovala od 1. června 2016 Vladimíra Kyselu. Dosavadní generální ředitel Vladimír Čepelík bude nově zastávat funkci obchodního ředitele ZVU STROJÍRNY. Vladimír Kysela bude mít odpovědnost za řízení společnosti, dlouhodobý strategický rozvoj, optimalizaci produktového portfolia a posílení exportní výkonnosti. Vladimír Kysela má více než dvacetiletou praxi v řídicích funkcích velkých strojírenských a elektrotechnických společností. Před nástupem do ZVU STROJÍRNY působil ve společnosti ABB s.r.o., kde měl v pozici viceprezidenta společnosti postupně na starosti divizi systémů pro energetiku a divizi procesní automatizace. V souběžné roli ředitele pro strategický rozvoj ABB v České republice koordinoval zavádění specifických průmyslových iniciativ, průzkum trhu a vstup na trh v nových segmentech, jako jsou např. datová centra, kolejová vozidla, inteligentní sítě, e-Mobilita. Byl zodpovědný za strukturované posuzování akvizičních cílů. V roce 2014 byl finalistou v národní soutěži Manažer roku, pořádané Svazem průmyslu a Manažerskou asociací. Jeho předchozí pracovní pozice jsou dále spjaté např. se společnostmi STAVOPROJEKT nebo PLASTON, kde vedl tři roky výrobní závod dceřiné firmy v České republice. Byl také členem představenstva Plaston Group, Widnau ve Švýcarsku. Zasloužil se o rozvoj společnosti, převod výrobních linek do České republiky a implementaci standartních nástrojů řízení a reportingu. Vladimír Kysela získal inženýrský diplom na Českém vysokém učení technickém v Praze. Dále se vzdělával např. na IMD (International Institute for Management Development) v Lausanne nebo na Erickson College International v Praze.  Je 1. místopředsedou České elektrotechnické asociace a členem představenstva vědecké rady Západočeské univerzity v Plzni.
Detail >>
15.05.2016
Atacama
V květnu tohoto roku byla dokončena druhá část zakázky pro DOOSAN ŠKODA POWER pro projekt CSP Atacama I, 110MW a CSP Atacama II, 110MW v Chile. Předmětem dodávky jsou speciální nerezové kondenzátory komínkové páry.
Detail >>
06.05.2016
Siemens kondenzátor
Na konci dubna 2016 naše strojírny dodaly společnosti Siemens kondenzátor o hmotnosti přes 73 tun. Místo určení výrobku je město Bang Pa-In v Thajsku.
Detail >>
03.05.2016
VELETRH NEFTEGAZ 2016
ZVU STROJÍRNY se v době od 18. do 21. dubna 2016 zúčastnily Mezinárodního veletrhu NEFTEGAZ 2016 v Moskvě. Prezentace ZVU STROJÍREN na tomto veletrhu nám otevírá reálné možnosti v bezesporu zajímavém regionu. Naši zástupci navázali kontakty s novými obchodními partnery a získali cenné informace k další expanzi na ruský trh. Ropný a plynařský sektor patří v Rusku k nejperspektivnějším a nejpřitažlivějším odvětvím, ve kterých se již dnes ZVU STROJÍRNY angažují po boku dalších významných evropských společností. Značná kumulace finančních prostředků v těchto oblastech ekonomiky, zájem o nové progresivní technologie, stroje a zařízení, to jsou hlavními důvody, proč je dnes o ruský trh tak velký zájem. Letošního ročníku veletrhu NEFTEGAZ 2016 se zúčastnilo více jak 600 společností z 23 zemí světa.
Detail >>
03.03.2016
Poslední utkání základní části ženské basketbalové ligy
Detail >>
29.02.2016
Řešení mozkolamu z nultého vydání časopisu ZVUS
Řešení Mozkolamu „Mazaní trpaslíci“:   Promluví trpaslík č. 3, kterému po chvíli dojde, že musí mít na hlavě jinou čepici, než trpaslík č. 2.       Kdyby totiž tihle dva měli čepici stejné barvy, tak by správnou odpověď přece už dávno vykřikl trpaslík č. 4. Časopis si můžete vyzvednout na recepci ZVUS.
Detail >>
29.02.2016
Finále - Basketbal ženy
S radosí Vás chceme informovat o úspěchu basketbalistek ZVU STROJÍREN Hradec Králové, které si ve včerejším semifinále vybojovaly postup do finále Českého poháru, ve kterém se dnes utkají o 1. místo s hráčkami z Nymburka. Přímý přenos utkání můžete sledovat dnes na ČT SPORT od 20:00.
Detail >>
08.01.2016
Setkání se zaměstnanci
V úterý 5.1.2016 proběhlo novoroční setkání vedení společnosti a všech pracovníků, na kterém bylo oceněno 26 zaměstnanců.
Detail >>
18.12.2015
PF 2016
Děkujeme všem svým zaměstnancům a obchodním partnerům za projevenou důvěru, pracovitost a spolupráci. Přejeme klidné prožití vánočních svátků a v roce 2016 hodně zdraví, mnoho radosti a úspěchů, ať už v soukromém nebo pracovním životě. ZVU STROJÍRNY a. s.
Detail >>
07.12.2015
Brau Beviale
Společnost ZVU STROJÍRNY se účastnily veletrhu BrauBeviale, který představuje z hlediska investic pro nápojový průmysl nejvýznamnější veletrh v celosvětovém měřítku. Od 10. do 12. listopadu 2015 se představilo v Norimberku přibližně 1.150 vystavovatelů a mezi nimi i naše společnost ZVU STROJÍRNY.
Detail >>
03.11.2015
ZVU STROJÍRNY, a.s. se účastní poprvé prezentace středních škol a zaměstnavatelů
Tuto akci pořádá  Královéhradecký kraj a Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje. Prezentace středních škol a zaměstnavatelů 2015, Kongresové centrum ALDIS, a.s., Eliščino nábř. 375/1, 13. 11. 2015 9.00-18.00 hod. a 14. 11. 2015 8.00-12.00 hod. V současné době je přihlášeno rekordních 79 středních škol a 21 firem. TERMÍNY: 9.-10.10. 2015 Jičín 16.-17.10. 2015 Rychnov nad Kněžnou 23.-24.10.2015 Náchod 4.-5.11.2015 Trutnov 13.-14.11.2015 Hradec Králové Více informací na: www.komora-khk.cz/cs_CZ/pssz
Detail >>
02.11.2015
Den otevřených dveří na SŠ v Hradební ulici v Hradci Králové
ZVU STROJÍRNY, a.s. se účastní prezentace na Dnech otevřených dveří na SŠ v Hradební ulici v Hradci Králové. Dny otevřených dveří se budou konat v hlavní budově školy v Hradební ulici 1029 i v odloučených pracovištích v následujících termínech: sobota 7. listopadu 2015 od 9:00 do 12:00 sobota 5. prosince 2015 od 9:00 do 12:00 pátek 15. ledna 2016 od 13:00 do 17:00 sobota 16. ledna 2016 od 9:00 do 12:00 dále kdykoli po telefonické dohodě s vedením školy v pracovní dny mimo pátek Bližší info na:  www.hradebni.cz
Detail >>
21.10.2015
O nás v médiích
Tento článek o ZVU STROJÍRNÁCH vyšel ve Zpravodaji RADNICE ročník 2015 č. 33 z 15.10.2015:
Detail >>
16.10.2015
Profesia Days
Měli byste zájem pracovat u nás? Nebo se jen informovat o pracovních příležitostech v naší společnosti? Přijďte nás navštívit na veletrh práce Profesia Days, který se bude konat na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech ve dnech 20. - 22. 10. 2015.
Detail >>
12.10.2015
Oficiální otevření nového závodu
V pátek 9.10.2015 byl nový závod ZVU STROJÍRNY v Kampelíkově ulici oficiálně představen zástupcům města, kraje, hradeckých středních a vysokých škol, úřadu práce a místního basketbalového klubu. Přestřižení pásky při otevření závodu se účastnili spolu s místopředsedou představenstva ZVU STROJÍRNY Martinem Hájkem také primátor Hradce Králové Zdeněk Fink, radní Královéhradeckého kraje pro oblast školství Táňa Šormová a ředitel SPŠ, SOŠ a SOU v Hradci Králové v Hradební ulici Pavel Jankovský. 
Detail >>
02.10.2015
Den otevřených dveří
Dne 9.10.2015 jste srdečně zváni na Den otevřených dveří!
Detail >>
02.10.2015
Slavnostní otevření nové jídelny
Dne 1.10.2015 byla v naší společnosti slavnostně otevřena nová jídelna. Provozovatelem stravování je společnost EUREST, spol. s r.o.
Detail >>
25.09.2015
TJ SOKOL ZVU STROJÍRNY HRADEC KRÁLOVÉ - ROZPIS ZÁPASŮ
Detail >>
17.09.2015
PRVNÍ ZÁPAS V NOVÉ SEZÓNĚ S NOVÝM NÁZVEM
Detail >>
17.09.2015
Společnost ZVU STROJÍRNY a.s. se stala generálním partnerem HRADECKÝCH LVIC
ZVU STROJÍRNY  se stávají novým generálním partnerem ženského basketbalového týmu, který mění svůj název na TJ SOKOL ZVU STROJÍRNY HRADEC KRÁLOVÉ.                                                                                                                                                                                                             Článek vyšel v měsíčníku ESCAPE září 2015 / ročník 3 / číslo 9 / str. 59
Detail >>
16.04.2015
SAFICHEM GROUP OZNAMUJE PŘEVZETÍ AKTIV EXCON STEEL
Hradec Králové, 16. dubna 2015 - Společnost ZVU STROJÍRNY, patřící do přední průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP, oznamuje, že převzala výrobní aktiva vč. veškerých technologií, nemovitého, hmotného a nehmotného movitého majetku společnosti EXCON Steel. K převzetí výrobních aktiv EXCON Steel skupinou SAFICHEM GROUP došlo na základě smlouvy o strategické spolupráci uzavřené se společností Steel Manufacturing Bohemia, vítězem výběrového řízení na prodej podniku EXCON Steel, jež bylo organizováno insolvenčním správcem. Společně s veškerými aktivy EXCON Steel byli ze strany ZVU STROJÍRNY převzati rovněž všichni zaměstnanci, a ZVU STROJÍRNY se tak staly plnohodnotným nástupcem EXCON Steel ve všech jejích výrobně-technických kompetencích. Nový výrobní závod ZVU STROJÍRNY je tak okamžitě schopen zabezpečovat poptávky zákazníků na realizaci dodávek dle jejich požadavků. „Převzetí kontroly nad komplexními výrobními kapacitami EXCON Steel představuje pro naši skupinu klíčové strategické posílení jejích výrobních kompetencí, zejména pak v oblasti energetiky a chemie. U nového výrobního závodu ZVU STROJÍRNY chceme nyní dosáhnout původních objemů výroby v co nejkratším čase. Skupina je připravena v nadcházejícím období rovněž znovuobnovení aktivit významně kapitálově podpořit. Společně se synergiemi, které budou dosaženy zapojením EXCON Steel do naší skupiny, jsou tak nastoleny příznivé předpoklady pro zajištění stability provozu nového výrobního závodu ZVU STROJÍRNY v krátkém časovém horizontu,“ uvedl Martin Hájek, ředitel pro akvizice a fúze strojírenské větve skupiny SAFICHEM GROUP. Výrobní možnosti nového výrobního závodu ZVU STROJÍRNY zahrnují zejména výrobu aparátů pro chemický a petrochemický průmysl, výrobu speciálních ocelových konstrukcí i výrobu komponentů pro speciální ekologické projekty. EXCON Steel v minulosti realizovala referenční projekty pro AERO Vodochody, Škoda Power, Alstom Power, Borsig, Gaspromneft, Spolana, Duslo Šala apod. EXCON Steel byla rovněž smluvním partnerem francouzské společnosti AREVA a amerického Westinghouse pro dodávky při realizaci dostavby Jaderné elektrárny Temelín. „Na tyto reference chce SAFICHEM GROUP jako nový provozovatel aktiv EXCON Steel nejenom plně navázat, ale rovněž je zásadním způsobem posílit,“ řekl Martin Hájek. V současnosti zahrnuje skupina SAFICHEM GROUP vedle převzatých aktiv EXCON Steel také strojírenské společnosti ZVU STROJÍRNY, PACOVSKÉ STROJÍRNY a DUKLA STROJÍRNY. Aktivity strojírenské divize jsou v oblasti projekce a dodávky pivovarských technologií dále podporovány dceřinou společností DIO Hradec Králové. Fungování strojírenské divize je doplněno aktivitami inženýrsko-dodavatelských společností ve skupině – Chemoprojekt a CHEMOPROJECT NITROGEN, obchodně-exportní společností TECHNOEXPORT a farmaceutickou společností VUAB Pharma. O SAFICHEM GROUP SAFICHEM GROUP je přední průmyslová skupina vlastněná společností SAFICHEM GROUP AG se sídlem ve Švýcarsku. Mezi členy SAFICHEM GROUP patří Chemoprojekt, a.s., CHEMOPROJECT NITROGEN, a.s., TECHNOEXPORT a.s., VUAB Pharma a.s., PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s., ZVU STROJÍRNY, a.s., DUKLA STROJÍRNY, s.r.o. Výše uvedené společnosti působí v oblasti chemického, petrochemického, farmaceutického, energetického a potravinářského průmyslu. SAFICHEM GROUP vyvíjí prostřednictvím svých členů obchodní aktivity na všech kontinentech.  Pro více informací kontaktujte prosím: Tereza Procházková, tereza.prochazkova@bestcg.com, 602 250 487 Barbora Dlabáčková, barbora.dlabackova@bestcg.com, 602 161 138
Detail >>
13.02.2015
ČESKÁ SPOLEČNOST ZVU POTEZ DOKONČILA PIVOVAR V ETIOPII
Hradec Králové (13. února) – Společnost ZVU POTEZ, významný tradiční český dodavatel zařízení a technologií pro chemický, potravinářský a energetický průmysl a člen přední průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP, hrdě oznamuje, že dokončila realizaci pivovaru v etiopském městě Maychew Town. Hodnota zakázky dosahuje 27,6 mil. eur. Moderní pivovar společnosti Raya Breweries bude slavnostně otevřen tuto neděli za účasti vysokých představitelů České republiky. Společnost ZVU POTEZ zajišťovala realizaci pivovaru s celkovým navýšeným ročním výstavem 600 000 hl/rok. Projekt zahrnoval výrobu a dodání kompletní technologie pivovaru včetně stavebních prací a náhradních dílů. Součástí dodávky jsou také další technologické soubory nutné pro chod tohoto typu zařízení, například kotelna, trafostanice, úpravna vody, čistička odpadních vod či dieselagregát sloužící jako rezervní zdroj energie. Na montáži zařízení se přímo na místě podíleli i zaměstnanci jak společnosti ZVU POTEZ, tak také její dceřiné společnosti DIO Hradec Králové, jež byla do projektu rovněž zapojena. Celková realizace trvala 24 měsíců od podpisu kontraktu. „Rovněž již proběhla první fáze školení místního personálu, další bude pokračovat po otevření pivovaru,“ vysvětlil Vladimír Čepelík, generální ředitel ZVU POTEZ, „seznamujeme je s naším moderním zařízením a taktéž jsme jim nabídli naše specialisty pro další konzultace.“ Pivovar v severoetiopském městě Maychew Town, přibližně 650 km od hlavního města Addis Abeba, vytvoří přibližně 150 – 200 nových pracovních míst, a to jak v samotném provozu, tak v navázaných službách. Z českých odborníků zůstane na místě Ladislav Pařízek, který bude pracovat jako hlavní sládek. Dodaná technologie patří mezi nejmodernější úsporná řešení v oboru pivovarnictví. Využívá energie brýdových par ve varně k ohřevu vody, zachytává CO2 při procesu kvašení pro další technologická zpracování a také obsahuje systém pro snížení energetické spotřeby. „Africký kontinent je pro nás velmi zajímavý, aktuálně máme rozpracované další obchodní příležitosti, u nichž vyhodnocujeme potenciál každého z investorů. Naše rozsáhlé reference v oboru pivovarnictví, kdy jsme již realizovali více než 200 pivovarů firmami z naší skupiny, nám umožňují pronikat na trhy od jižní Ameriky až po východní Asii,“ dodal Vladimír Čepelík. ZVU POTEZ, a.s. je významný český dodavatel zařízení a technologií pro chemický, potravinářský a energetický průmysl s rozsáhlou průmyslovou tradicí. Mezi jeho hlavní výrobní programy patří speciální aparáty, tlakové nádoby, trubkové výměníky, chemické aparáty, pivovary a cukrovary. Aktuálně ve společnosti sídlící v Hradci Králové pracuje přibližně 500 zaměstnanců. Od srpna 2014 je společnost součástí strojírenské větve přední průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP. Pro více informací kontaktujte prosím: Tereza Procházková, tereza.prochazkova@bestcg.com, 602 250 487 Barbora Dlabáčková, barbora.dlabackova@bestcg.com, 602 161 138
Detail >>
19.12.2014
VLADIMÍR ČEPELÍK JE NOVÝM GENERÁLNÍM ŘEDITELEM SPOLEČNOSTI ZVU POTEZ
Hradec Králové (19. prosince) – Společnost ZVU POTEZ, významný tradiční český dodavatel zařízení a technologií pro chemický, potravinářský a energetický průmysl a člen přední průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP, s potěšením oznamuje, že na místo generálního ředitele jmenovala Vladimíra Čepelíka. Vladimír Čepelík (53) bude mít odpovědnost za řízení společnosti, dlouhodobý strategický rozvoj, optimalizaci produktového portfolia a posílení exportní výkonnosti. Vladimír Čepelík má více než dvacetiletou praxi v řídicích funkcích ve velkých exportně orientovaných společnostech. Před nástupem do ZVU POTEZ působil ve společnosti TES VSETÍN, kde měl na starosti rozvoj dlouhodobé strategické spolupráce s významnými zahraničními průmyslovými korporacemi. Jeho předchozí pracovní pozice byly již od roku 1985 výrazně spojeny se společnostmi kolem české strojírenské skupiny ŠKODA. V 80. letech pracoval v  podniku ŠKODAEXPORT, v 90. letech zastával vedoucí obchodní a manažerské pozice ve společnostech ŠKODA v oborech dopravního a těžkého strojírenství. V letech 1999-2004 působil v představenstvu společnosti ŠKODA TS, která realizovala významné exportní projekty v rámci Evropské unie a na asijských trzích. Od roku 2004 byl Vladimír Čepelík odpovědný za rozvoj obchodu společnosti ŠKODA TRANSPORTATION v oblasti jihovýchodní Evropy a na asijském kontinentu. Také působil v pozici ředitele dceřiné společnosti ŠKODA POWER v Indii, kde měl na starosti restrukturalizaci společnosti, rozvoj obchodně inženýrských aktivit v oblasti a přípravu investice na vybudování místních výrobních kapacit včetně strategické spolupráce s pozdějším novým vlastníkem společnosti ŠKODA POWER – korejským průmyslovým koncernem Doosan. Vladimír Čepelík získal inženýrský diplom na Fakultě obchodní na Vysoké škole ekonomické v Praze, věnoval se rovněž postgraduálnímu manažerskému studiu na CMC Graduate School of Business, kterou dokončil v roce 2001. Hovoří anglicky, německy a rusky a ve svém volném čase rád cestuje a poznává cizí kultury. ZVU POTEZ, a.s. je významný český dodavatel zařízení a technologií pro chemický, potravinářský a energetický průmysl s rozsáhlou průmyslovou tradicí. Mezi jeho hlavní výrobní programy patří speciální aparáty, tlakové nádoby, trubkové výměníky, chemické aparáty, pivovary a cukrovary. Aktuálně ve společnosti sídlící v Hradci Králové pracuje přibližně 500 zaměstnanců. Od srpna 2014 je společnost součástí strojírenské větvě v rámci přední průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP. Pro více informací kontaktujte prosím: Tereza Procházková, tereza.prochazkova@bestcg.com, 602 250 487 Barbora Dlabáčková, barbora.dlabackova@bestcg.com, 602 161 138
Detail >>